Fundacja BGK - Na Dobry PoczątekBraterstwo Liny

Główna faza projektu podzielona została na dwie części. Trzon stanowił cykl zajęć prowadzonych na ściance wspinaczkowej. Ich rozwinięcie i uzupełnienie były zajęcia odbywające się w krakowskich ogródkach skalnych. Podczas cyklu realizowanego na ścianie dzieci poznały podstawowe techniki wspinaczkowe uzupełnione o techniki linowe i naukę asekuracji. Zajęcia przyjęły formę zindywidualizowanych zabaw edukacyjnych nastawionych na współpracę i dopasowanych do wieku, sprawności fizycznej i posiadanych kompetencji dzieci. Głównym celem zajęć nie były jednak osiągnięcia sportowe, stanowiące tu jedynie punkt wyjścia do poszarzenia i wzmacniania „Umiejętności” i „Kompetencji Społecznych”.

Tytuł projektu

Braterstwo Liny

Termin realizacji

Pierwotny termin projektu:
30.09.2019 – 30.06.2020

Zajęcia dla dzieci:
luty 2020 – czerwiec 2020

Z powodu sytuacji epidemiologicznej koniec projektu przesunięty został na grudzień 2020.
Realizacja zaplanowanych w ramach projektu zajęć zakończy się na początku września 2020.

Ilość uczestników

13 dzieci w wieku 6-9 lat

Grupa Łabajowej w Dolinie Będkowskiej
Avatar Centrala Ruchu ul. Sikorki 21A