DubieSkały nad boiskiem

Czasami to przypadek decyduje o odkryciu jakiegoś fajnego rejonu wspinaczkowego. Nie inaczej było i tym razem. Dubie wpadły nam w ręce, bo ktoś na Kraków się wspina pytał “czy można tam wpaść i pokazać wspinanie grupie znajomych”. Można.
Skała zlokalizowana jest tak, że lepiej się nie da. Jest parking na milion aut, płaskie boisko pod skałami, potok, leżaczki i nawet toi toi. Jedyna wada tego miejsca to mocno słoneczna wystawa, co w upalne dni zmusza zmęczonych łojantów i łojantki do szukania cienia pod pobliskim drzewem.
Drogi w Dubiu nie należą do wybitnie długich, ale w przypadku osób początkujących albo dzieci są absolutnie wystarczające. Nie odstraszają również trudnością. Czasem odpadnie kamyk lub dwa, więc warto zabrać kask dla osoby asekurującej.
Dodatkową zaletą miejsca jest “niemal” stanowisko na jednej ze skał. “Niemal”, bo zamiast zwyczajowego łańcucha mamy dwa ringi. Nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu w powtórzeniu/nauczeniu operacji sprzętowych.
Dodatkową atrakcję stanowi park linowy zlokalizowany tuż przy skałach, place zabaw i sama Dolina Racławki, do której warto się przespacerować.
Rejon

Dubie

Nazwa ogródka skalnego

Skały nad boiskiem

Zdjęcia

Mapa
Wskazówki dotyczące dojazdu i miejsca parkowania

Jeśli w nawigację wpiszemy “Skała Jupiter”  to zostaniemy podprowadzeni aż do samego parkingu znajdującego się na wejściu do boiska i skał znajdujących się nad nim. Skały widać z parkingu. Tam też zostawiamy auto i nie ryjemy oponami po trawie boiska. Parking jest duży i bezpłatny.

Link do TOPO

Masz więcej pytań na temat tego miejsca - skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami
stowarzyszenie@stowarzyszeniezaciecie.pl
Bożena 693 032 219
Ula 691 145 098
SUBSKRYBUJ, aby być na bieżąco

    5% ZNIŻKI Z KODEM: DUŻARODZINA
    Strona powstała dzięki funduszom od:
    https://stowarzyszeniezaciecie.pl/wp-content/uploads/2020/08/Безымянный-1.png
    Stowarzyszenie Zacięcie © 2021 CREATED BY WebFalcon